Огласи

костени

Есенски десерт: Чоколаден мус со костени
MAMA

Есенски десерт: Чоколаден мус со костени

Времето за костени стигна, а вам ви прикажуваме еден рецепт во кој ќе уживате. Потребни состојки: 2 жолчки 20 грама…
Малку поинаков рецепт: Есенска свежа салата од пилешко и костени
MAMA

Малку поинаков рецепт: Есенска свежа салата од пилешко и костени

Костените можете да ги искористите и на овој интересен начин. Потребни состојки: 2 чаши исчистени костени Варено пилешко исечено на…
Есенско уживање: Испечете совршени костени во вашата рерна
MAMA

Есенско уживање: Испечете совршени костени во вашата рерна

Есента стигна а со тоа и омилените костени. За да ги испечете костените не ви е потребна голема мудрост, но…
Како да испечете костени во рерна
Рецепти

Како да испечете костени во рерна

Сезоната на костените започна. Преубавиот вкус на овие прекрасни хранливи плодови ни стои на располагање и никако не смееме да…
Back to top button