коса

Нова хит фризура која се почесто ќе ја гледаме и на нашите улици
Коса

Нова хит фризура која се почесто ќе ја гледаме и на нашите улици

Оваа пролет во мода се кратки, „несредени“ боб фризури Можеби не е никаква новост и за вас тоа дека таканаречените…
Братот и ја скрати косата на својата сесра со машинка – мајката кога ги виде остана во шок!
LIFESTYLE

Братот и ја скрати косата на својата сесра со машинка – мајката кога ги виде остана во шок!

Да и ја скратиш косата на својата сестра додека родителите не се во близина е дефинитивно една од катастрофите во…
Заборавете на „balayage“ – ова е новата хит боја за коса!
Коса

Заборавете на „balayage“ – ова е новата хит боја за коса!

Нов тренд во светот на фризурите по кој полудеа девојките Во прашање е нова светла нијанса која посебно ќе им…
Оваа фризура е популарна меѓу познатите дами, a често ја гледаме и на нашите улици
Коса

Оваа фризура е популарна меѓу познатите дами, a често ја гледаме и на нашите улици

Овој тренд важи за еден од најпопуларните и оваа сезона Во прашање се боб фризурите кои и оваа година ги…
Никол Кидман со оваа фризура изгледа 20 години помладо
Холивуд

Никол Кидман со оваа фризура изгледа 20 години помладо

Со новата боја на коса актерката беше забележана на Менхетн, а многумина коментираа дека во ова издание изгледа „гром“ Оваа…
Голем тренд за 2019 – како да ја носите новата хит нијанса на коса
Коса

Голем тренд за 2019 – како да ја носите новата хит нијанса на коса

Ви претставуваме неколку интересни предлози како да ја комбинирате оваа модерна боја на коса.  Професионалците велат дека бургудни нијансите убаво…
Хурем повторно го промени имиџот – ја скрати косата и ги воодушеви обожавателите
Наши ѕвезди

Хурем повторно го промени имиџот – ја скрати косата и ги воодушеви обожавателите

Мерјем Узерли го промени својот изглед. Познатата турска актерка овој пат ја скрати косата до рамењата и ја бојадиса во…
Џенифер Лопез ја скрати косата и сега изгледа непрепознатливо
Холивуд

Џенифер Лопез ја скрати косата и сега изгледа непрепознатливо

Иако често носи екстензии, што ја прави нејзината коса да изгледа подолго, Џеј Ло исто така може да се пофали…
Зошто косата не треба долго време да ви стои влажна?
BEAUTY

Зошто косата не треба долго време да ви стои влажна?

Повеќето имаат навика да излезат од дома пред добро да ја исушат косата, но тоане е препорачливо. Кога косата е…
Салма Хајек на 52 години со гордост ги покажува седите влакна и лицето без шминка
Celebrity

Салма Хајек на 52 години со гордост ги покажува седите влакна и лицето без шминка

Aging не е многу популарна во Холивуд. Познати дами одат на различни скапи третмани само за да го одложат стареењето.…
Back to top button