Огласи

Кончита Вурст

Брадестата пејачка од Евровизија го смени својот имиџ, погледнете како изгледа сега
Наши ѕвезди

Брадестата пејачка од Евровизија го смени својот имиџ, погледнете како изгледа сега

Кончита Вурст, победничката на Евровизија 2014 година, со години беше препознатлива по својот имиџ – долга црна коса и црна…
Ќелава, среќна и потполно непрепознатлива – погледнете како денес изгледа Кончита Вурст
Новости

Ќелава, среќна и потполно непрепознатлива – погледнете како денес изгледа Кончита Вурст

Победничката на Евросонг 2014, Кончита Вурст објави фотографии на нејзиниот Инстаграм, на кои изгледа сосема непрепознатливо. Австриската модна и музичка…
Back to top button