Огласи

колачи

Божиќни снежни топки: Најубавите празнични колачи на светот! (РЕЦЕПТ)
MAMA

Божиќни снежни топки: Најубавите празнични колачи на светот! (РЕЦЕПТ)

Неодоливо меки топки со слатко изненадување внатре. Состојки: 200 грама растопена свинска маст, 100 грама кисело млеко, 1 лажичка прашок…
Превкусни празнични колачиња кои траат и по една недела (Рецепт)
MAMA

Превкусни празнични колачиња кои траат и по една недела (Рецепт)

Празниците се ближат, а нив не можеме да ги замислиме без колачиња. Кога ќе ги направите, направете си кафе по…
Брзи чупавци, со бело чоколадо и мармалад!
MAMA

Брзи чупавци, со бело чоколадо и мармалад!

Вкусни меки коцки кои се топат во уста. Состојки: Бисквит: јајца 3 шеќер 100 гр тие се нотка масло 120…
Рецепт: Домашни колачи со брусница и лен, готови за само 12 минути
MAMA

Рецепт: Домашни колачи со брусница и лен, готови за само 12 минути

Овие меки колачи не содржат пченично брашно и јајца, па одлични се за луѓето кои се склони кој алергија. Рецептот…
Рецепт: Посни шарени колачи
MAMA

Рецепт: Посни шарени колачи

Време е за посни и вкусни колачи! Потребни состојки за нивна подготовка: 300 грама брашно маргарин малку вода 120 грама…
Back to top button