Огласи

книга

Градски фаци, убави луѓе -Пристигнуваат честитки за НАЈЕКСТРАВАГАНТНИОТ македонски адвокат, а не му е роденден!
Новости

Градски фаци, убави луѓе -Пристигнуваат честитки за НАЈЕКСТРАВАГАНТНИОТ македонски адвокат, а не му е роденден!

Гласноговорник, остар критичар, понекогаш и бескурпулозен, без влакна на јазикот, адвокатот и колумнист Јанаки Митросвки денеска не ја симна препознатливата…
НЕМОЖЕ ДА ГИ СОКРИЕ СОЛЗИТЕ РАДОСНИЦИ: Данијела Мартиновиќ сподели убави вести, ова го чекаше долги години!
Кафе муабет

НЕМОЖЕ ДА ГИ СОКРИЕ СОЛЗИТЕ РАДОСНИЦИ: Данијела Мартиновиќ сподели убави вести, ова го чекаше долги години!

Пејачката Данијела Мартиновиќ откако беше тема број еден поради раскинувањето на дводецениската врска со пејачот Петар Грашо, се чини дека…
Ксенија Николова: „Јас го работам тоа што го сакам и јас сум среќен човек“
Интервју

Ксенија Николова: „Јас го работам тоа што го сакам и јас сум среќен човек“

Млада и талентирана писателка која активно твори и пишува  и зад себе веќе има неколку дела. Ксенија Николова пишува од…
Најдобрите цитати од германскиот писател Ерих Марија Ремарк
MAMA

Најдобрите цитати од германскиот писател Ерих Марија Ремарк

Книгите кои германскиот писател Ерих Марија Ремарк (22 јуни 1898 – 25 септември 1970) ги оставил зад себе се засновани на…
Малиот принц – книга за сите возрасти, од основци, до пензионери
LIFESTYLE

Малиот принц – книга за сите возрасти, од основци, до пензионери

Некои дела ги надминуваат просторните и временските рамки во кои се создадени, па така имаат читателска публика од основно училиште…
Back to top button