Огласи

Кијану Ривс

Утре може нема да има, затоа – живеј денес!
MAMA

Утре може нема да има, затоа – живеј денес!

Холивудскиот актер Кијану Чарлс Ривс неодамна сподели важна животна лекција со корисниците на Фејсбук. „Дали ги гледате овие луѓе зад мене?…
Кијану Ривс им го честиташе Божиќ на верниците од Холивуд
Холивуд

Кијану Ривс им го честиташе Божиќ на верниците од Холивуд

Фотографијата е хит На социјалните мрежи кружи фотографија на која холивудскиот актер Кијану Ривс држи икона и мавта кон камерата.…
Новата девојка на Кијану Ривс откри зошто НЕ сака да ги покрие белите влакна
Холивуд

Новата девојка на Кијану Ривс откри зошто НЕ сака да ги покрие белите влакна

Познатиот актер Кијану Ривс ги изненади сите кога пред месец дена на црвениот килим се појави со девојка Уше поголемо…
„Единствената личност која ме спречуваше да бидам среќен, сум јас“
MAMA

„Единствената личност која ме спречуваше да бидам среќен, сум јас“

Овој познат холивусдки актер немал лесен живот. Татко го оставил кога имал  Кијану Ривс имал само три години, на неговата…
Најзгодните мажи во Холивуд кои имаат повеќе од 50 години
Celebrity

Најзгодните мажи во Холивуд кои имаат повеќе од 50 години

Навикнати да ги гледаме холивудските лепотани во нивните 20-ти и 30-ти години, покажувајќи ги своите мускули во возбудливи акциони филмови.…
Најмоќната порака со која Кијану Ривс ги запали социјалните мрежи
Кафе муабет

Најмоќната порака со која Кијану Ривс ги запали социјалните мрежи

Актерот Кијану Ривс неколку пати ја воодушеви јавноста, најпрво со својата скромност – тој се вози во јавен превоз, а…
Сандра Булок призна дека е вљубена во познатиот холивудски актер
Холивуд

Сандра Булок призна дека е вљубена во познатиот холивудски актер

Па и не и било баш лесно да работи со него… Кога гостуваше во познатото телевизиско шоу на Елен Деџенерис…
Кијану Ривс со години прави нешто во тајност што ќе ве воодушеви
Холивуд

Кијану Ривс со години прави нешто во тајност што ќе ве воодушеви

Кијану Ривс веќе со години тајно донира пари за детските болници преку неговата приватна добротворна фондација. „Имам приватна фондација што…
Back to top button