Огласи

Кајмакчалан

Пријатели на Калина и Александар, зошто молчите?
Блог

Пријатели на Калина и Александар, зошто молчите?

Телма телевизија објави отворено писмо за несреќата во која загинаа младите планинари Калина и Александар. Писмото ви го пренесуваме во целост:…
Планинари од Македонија запалија свеќи на врвот Кајмакчалан
Вирално

Планинари од Македонија запалија свеќи на врвот Кајмакчалан

Планинарите од ПД Лисец од Штип изминатиов викенд се искачија на врвот Кајмакчалан ( 2521 ) на планината Ниџе каде…
Ова е момчето кое загина на Кајмакчалан
Новости

Ова е момчето кое загина на Кајмакчалан

Познат идентитетот и на второто лице што загина на Кајмакчалан Познат е идентитетот на 35 годишното момче кое загина при…
Back to top button