Огласи

кафуле

НЕВЕРОЈАТНО: Дали сте биле во кафулето каде што нарачките се бесплатни?!
Вирално

НЕВЕРОЈАТНО: Дали сте биле во кафулето каде што нарачките се бесплатни?!

Дали сте слушнале за кафулето „Звуците на срцето“ прекрасно мало симаптично место, навидум скромно од надвор, но внатре  е едно…
Никако не се задржувајте на овие 12 места: Тоа се најголеми расадници на коронавирусот
Вирално

Никако не се задржувајте на овие 12 места: Тоа се најголеми расадници на коронавирусот

Веќе цел месец епидемијата од коронавирус на светско ниво ослабува, но тоа не значи дека ковид-19 е помалку опасен. Доктор…
Кафулињата ќе работат до 22 часот, а кафе ќе се пие по следниве протоколи
LIFESTYLE

Кафулињата ќе работат до 22 часот, а кафе ќе се пие по следниве протоколи

Владата ги објави протоколите за отворање и работа на кафетериите и угостителските објекти за исхрана.   Ограничено работно време од…
Кафуле во кое можете да галите мали прасиња – нов хит во светот
LIFESTYLE

Кафуле во кое можете да галите мали прасиња – нов хит во светот

Кафулињата каде што можете да галите прасиња е новата иновативност од Јапонците. Во Токио неодамна се отвори кафулето „Мипиг“, кадешто…
Back to top button