Огласи

катедрала

Круната на Исус Христос и величествените витражи го преживееја страшниот пожар во Нотр Дам
Новости

Круната на Исус Христос и величествените витражи го преживееја страшниот пожар во Нотр Дам

Величествениот витраж е спасен Во катедралата Нотр Дам во Париз се наоѓаат илјадници уметнички дела, артефакти и Христијански реликвии собрани…
Најубавите фотографии од Богородичната црква во Париз (фото)
Вирално

Најубавите фотографии од Богородичната црква во Париз (фото)

Во париската катедрала Нотр Дам вчера попладне изби пожар кој го проголта комплетно кровот на импозантната градба стара 850 години.…
Back to top button