Огласи

кармин

Елегантна, женствена и секси – боја на кармин што ќе биде хит во 2020
Шминка

Елегантна, женствена и секси – боја на кармин што ќе биде хит во 2020

Оваа боја на кармин треба да ја имаме меѓу нашите шминки Она што во претходните неколку сезони беше карминот во…
Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!
BEAUTY

Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!

Дали знаете што содржи кармин? Фото: Plexsll Ретко која жена размислува за состојките на производот за шминка бидејќи возбудено ги…
Која боја на кармин најмногу влијае на самодовербата
Шминка

Која боја на кармин најмногу влијае на самодовербата

Различните розеви нијанси на кармини кои жените ги применуваат поинаку влијаат врз животната средина. Еден тон се појави како особено…
Рекламата за новите кармини на Гучи ги шокираше сите
Вирално

Рекламата за новите кармини на Гучи ги шокираше сите

Новата кампања на Гучи за нивните кармини привлече големо внимание на социјалните мрежи. Во кампањата за линијата составена од 58…
Ријана го запали Инстаграм во секси пинк издание
Холивуд

Ријана го запали Инстаграм во секси пинк издание

Познатата пејачка, модна дизајнерка и бјути могул е успешна во сé што прави, па дури и во рекламирање на своите…
Осум нијанси на карминот од познатиот бренд „MAC“ што МОРА да ги пробате (барем) еднаш во животот
Шминка

Осум нијанси на карминот од познатиот бренд „MAC“ што МОРА да ги пробате (барем) еднаш во животот

Препознатливи нијанси кои имаат огромен број навивачки! МАC кармините веќе го стекнаа култниот статус меѓу дамите од цел свет –…
Како до полни усни по природен пат – генијален трик што го пробавме и се воодушевивме
Кожа и нокти

Како до полни усни по природен пат – генијален трик што го пробавме и се воодушевивме

Кејт Синот позната мејкап артистка ни откри одличен трик со кој нашите дехидрирани и суви усни ќе изгледаат многу поживо…
Секојдневно користите кармин? Еве зошто тоа не е добро за вашето здравје
BEAUTY

Секојдневно користите кармин? Еве зошто тоа не е добро за вашето здравје

Црвените усни се тајното оружје на секоја жена… Но, колку оваа навика може моментално да ве направи поубави, толку може…
Зошто Меган Маркл никогаш нема да ја видите со црвен кармин на усните?
Celebrity

Зошто Меган Маркл никогаш нема да ја видите со црвен кармин на усните?

Меган Маркл е позната по тоа што е љубител на природниот изглед и неутралната шминка. Најчесто носи минимална шминка, а…
Back to top button