Канго

Почина најголемиот македонски рокер Симеон Иванов – Канго
Новости

Почина најголемиот македонски рокер Симеон Иванов – Канго

Познатиот музичар Канго ја изгуби битката со тешката болест.   Неговото семејство ја сподели веста преку социјалните мрежи: „На денешен…
Back to top button