Огласи

казна

Има и поефикасни казни од паричните: Еве како полицијата на Бали ги казнува оние кои не носат маски
Вирално

Има и поефикасни казни од паричните: Еве како полицијата на Бали ги казнува оние кои не носат маски

Како што се попуштаат мерките во многу земји од светот, носењето заштитни маски станува задолжителна обврска за граѓаните на јавните…
Казна над 1.200 евра за граѓаните кои што нема да ја почитуваат мерката за изолација
Вирално

Казна над 1.200 евра за граѓаните кои што нема да ја почитуваат мерката за изолација

Српската премиерка Ана Брнабиќ, изјави дека ќе донесе дополнителни мерки, бидејќи ситуацијата со граѓанската дисциплина е загрижувачка.   – На…
Овие родители се закон: Нивната креативната казна стана хит на Интернет
LIFESTYLE

Овие родители се закон: Нивната креативната казна стана хит на Интернет

Тинејџерка од Тексас веројатно ја научи лекцијата откако нејзините родители го зедоа нејзиниот телефон и за казнување зедоа профили на…
Платил казна од 950 евра зошто гледал цртани филмови на интернет?
LIFESTYLE

Платил казна од 950 евра зошто гледал цртани филмови на интернет?

Престојот на Бојан Величковиќ во Германија минатиот февруари го чинеше многу. Казната за гледање цртан филм преку интернет во домот…
Back to top button