интервју

Не знаете што сè се случува зад сцената на Ѕвездите на Гранд – ОТКРИВА Омар Џаферовски
Интервју

Не знаете што сè се случува зад сцената на Ѕвездите на Гранд – ОТКРИВА Омар Џаферовски

Нашиот Омар Џаферовски ќе го гледаме и во новиот круг на Ѕвездите на Гранд, откако минатиот пат доби директен пласман…
Еве како Македонка ужива за сите пари на Малдивите – фотографиите се рај за очи, ќе се воодушевите
Стил

Еве како Македонка ужива за сите пари на Малдивите – фотографиите се рај за очи, ќе се воодушевите

Ужива за сите пари Мултиталентираната Ивана Наскова замина на заслужен одмор и од таму објави серија фотографии и снимки. Шармантната…
Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“
Интервју

Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот натпреварувач  на „Ѕвездите на Гранд“, Омар Џафероски и со последниот настап, не помина незабележано. Како поради неговиот фантастичен настап,…
Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?
Интервју

Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Неодамна се сретнавме со актерката и водителка  на емисијата „Качамак“ Владанка Крстевски каде таа ни откри повеќе за својот приватен…
Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“
Интервју

Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“

Автентичната писателка Ксенија Николова, инспиративната дама, хероина која е утеха за многумина, гласноговорничка за женски теми, инфлуенсерка со отмен стил,…
Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски
Интервју

Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски

Владанка Крстевски од Куманово е една од новата генерација на талентирани, специфични и уникатни македонски актерки. Таа со нејзината фасцинантна…
Политиката е рак во нашата Македонија – искрен муабет со Марјан Коцев
Интервју

Политиката е рак во нашата Македонија – искрен муабет со Марјан Коцев

Поразговаравме со еден од нашите најпознати фолк-пејачи за кого секој настап има своја убавина и свои емоции, а кој веќе…
Што го прави среќен Нино Величковски и дали се уште е вљубен како и првиот ден?
Интервју

Што го прави среќен Нино Величковски и дали се уште е вљубен како и првиот ден?

Интервју со еден од најпознатите македонски пејачи Поразговаравме со Нино Величковски, една од нашите најголеми легенди кога е македонската народна…
Back to top button