Игор Џамбазов

Конечно нова љубов во животот на Џамбазов – актерот ги воодушеви сите со она што го направи за неа
Наши ѕвезди

Конечно нова љубов во животот на Џамбазов – актерот ги воодушеви сите со она што го направи за неа

Неодамна нашиот познат актер и шоумен сподели среќна вест со своите обожаватели и следбеници на Инстаграм. Имено, откако во септември…
Еве како ќе изгледа луксузната вила на Џамбазов со НЕВЕРОЈАТЕН ПОГЛЕД од милион долари (фото)
Наши ѕвезди

Еве како ќе изгледа луксузната вила на Џамбазов со НЕВЕРОЈАТЕН ПОГЛЕД од милион долари (фото)

Наскоро ќе го земе и клучот во рацете! Познатиот македонски шоумен, актер, музичар и писател Игор Џамбазов гради преубава вила…
Мило ми е што не ја напуштив земјава, затоа што никаде не е како дома – искрено со Стефан ЛАЗАРОВ
Интервју

Мило ми е што не ја напуштив земјава, затоа што никаде не е како дома – искрено со Стефан ЛАЗАРОВ

Најпопуларниот јутјубер Стефан Лазаров е и еден од најшармантните мажи во Македонија. Ова младо момче во последните години направи бум…
Ги воодушеви дамите – Игор Џамбазов откри кој му треба кога е осамен
TV

Ги воодушеви дамите – Игор Џамбазов откри кој му треба кога е осамен

Игор со својата објави ги разнежни дамите. Отсекогаш бил популарен меѓу жените, но јавноста не знае многу за неговиот емотивен…
Најемотивниот момент што ги расплака сите на „Златна Бубамара“ – Игор со порака до нашите иселеници
Наши ѕвезди

Најемотивниот момент што ги расплака сите на „Златна Бубамара“ – Игор со порака до нашите иселеници

Ова беше еден од најемотивните моменти во историјата на манифестацијата „Златна Бубамара на популарноста“ Игор Џамбазов и оваа година никого…
Се налути Игор Џамбазов: „Пет пати ме умревте“
Наши ѕвезди

Се налути Игор Џамбазов: „Пет пати ме умревте“

Џамбазов бесен на медиумите и шпекулациите кои се шират за него. Освен што мора да се максимално професионални, познатите личности…
Не нè заслужувате, болни умови – распали Петрушевска по лажната објава за Џамбазов
Наши ѕвезди

Не нè заслужувате, болни умови – распали Петрушевска по лажната објава за Џамбазов

Актерката Весна Петрушевска, една од најсилните  гласноговорнички за важни прашања овде кај нас, одново распали по социјалните мрежи. Неконтролираното пишување…
Жив сум дечки, како по обичај, кога ќе умрам ќе објавам на стори – ИГОР ЏАМБАЗОВ
Наши ѕвезди

Жив сум дечки, како по обичај, кога ќе умрам ќе објавам на стори – ИГОР ЏАМБАЗОВ

„Почивај во мир легендо“ ваква објава со фотографија на Игор Џамбазов, се појави на социјалните мрежи, откако некој ФБ- профил…
Еве која е најважната жена во животот на Игор Џамбазов – актерот за неа секогаш зборува со љубов (фото)
Наши ѕвезди

Еве која е најважната жена во животот на Игор Џамбазов – актерот за неа секогаш зборува со љубов (фото)

Таа беше многу блиска и со неговата поранешна девојка Познатиот македонски актер, писател, музичар и шумен Игор Џамбазов, има сестра…
Back to top button