Гламур.мк

Не знаете што сè се случува зад сцената на Ѕвездите на Гранд – ОТКРИВА Омар Џаферовски
Интервју

Не знаете што сè се случува зад сцената на Ѕвездите на Гранд – ОТКРИВА Омар Џаферовски

Нашиот Омар Џаферовски ќе го гледаме и во новиот круг на Ѕвездите на Гранд, откако минатиот пат доби директен пласман…
ОВА ГО НЕМА ВО МАКЕДОНИЈА: Како Црногорците го слават Ѓурѓовден (ФОТО)
Новости

ОВА ГО НЕМА ВО МАКЕДОНИЈА: Како Црногорците го слават Ѓурѓовден (ФОТО)

Денеска е еден од најголемите христијански празници од пролетниот циклус, Ѓурѓовден. Празник на природата и животот воопшто. Овој празник не…
Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“
Интервју

Бојата на глас не би ја променил за ништо на светов – Омар Џафероски по коментарите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот натпреварувач  на „Ѕвездите на Гранд“, Омар Џафероски и со последниот настап, не помина незабележано. Како поради неговиот фантастичен настап,…
Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?
Интервју

Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Неодамна се сретнавме со актерката и водителка  на емисијата „Качамак“ Владанка Крстевски каде таа ни откри повеќе за својот приватен…
Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“
Интервју

Сите носиме маски за да преживееме, некој почесто, некој поретко – интервју со авторката на „Зад маските“

Автентичната писателка Ксенија Николова, инспиративната дама, хероина која е утеха за многумина, гласноговорничка за женски теми, инфлуенсерка со отмен стил,…
Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски
Интервју

Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски

Владанка Крстевски од Куманово е една од новата генерација на талентирани, специфични и уникатни македонски актерки. Таа со нејзината фасцинантна…
ЏОКЕР менува пелени од прв ден, тој е одличен татко и сопруг – искрено со АНТОНИА
Интервју

ЏОКЕР менува пелени од прв ден, тој е одличен татко и сопруг – искрено со АНТОНИА

Една од омилените македонски пејачки на новите генерации, девојка/жена која е главна модна инспирација за храбрите жени, таа е поим…
Back to top button