билдер

Работи како чувар во затвор: Бодибилдерката Робин (48) ужива во кревање тегови и играта со внуците
LIFESTYLE

Работи како чувар во затвор: Бодибилдерката Робин (48) ужива во кревање тегови и играта со внуците

Затворската чуварка вod Канада, Робин Хилис (48),  вежбал неколку спортови на училиште, а веднаш по дипломирањето започнала да оди во…
Го шири Словото Божјо: Набилдани и тетовиран овој е најзгодниот свештеник (фото)
LIFESTYLE

Го шири Словото Божјо: Набилдани и тетовиран овој е најзгодниот свештеник (фото)

Овој свештеник од Шведска стана вистинска сензација на Интернет. Тој има профил на „Crossfitpriest“ на социјалните мрежи, и постојано објавува…
Еве што јаде и како се храни светскиот шампион во бодибилдинг
BEAUTY

Еве што јаде и како се храни светскиот шампион во бодибилдинг

Добро е познато дека во кујната се формираат абдоминалните мускули,а изгледа дека истата изрека важи и за сите други мускули…
Оваа баба дига тегови и им пркоси на критиките дека жени во шестата деценија не изгледаат секси во бикини (фото)
Фитнес

Оваа баба дига тегови и им пркоси на критиките дека жени во шестата деценија не изгледаат секси во бикини (фото)

58-годишнината Тери Коултер од Тенеси работи како личен тренер. Секогаш живеела во активно опкружување. Како дете, таа секој ден јавала,…
Back to top button