бизнис

Ова се најубавите браќа на Балканот: Жените лудуваат по нив а еве и зошто! ФОТО
Вирално

Ова се најубавите браќа на Балканот: Жените лудуваат по нив а еве и зошто! ФОТО

Браќата Немања и Предраг Петошевиќ, се млади бизнисмени од Белград кои каде и да се појават привлекуваат големо внимание. фото…
Јелена Карлеуша во бpyтално издание го најави својот нов бизнис – контpoверзната пејачка ќе заработи милиони од ова
Наши ѕвезди

Јелена Карлеуша во бpyтално издание го најави својот нов бизнис – контpoверзната пејачка ќе заработи милиони од ова

Уште едно контpoверзно издание на пејачката Поп ѕвездата Јелена Карлеуша на прес-конференцијата за својот новогодишен настап се појави во неочекувано…
Лоши вести пристигнаа од Германија: Сите треба да бидеме загрижени поради ова
Вирално

Лоши вести пристигнаа од Германија: Сите треба да бидеме загрижени поради ова

Германската економија го допре дното со падот на БДП во вториот квартал каков што не е виден во повоената историја…
Таа има 13 години, заштедила 10.000 долари и започна сопствен бизнис
LIFESTYLE

Таа има 13 години, заштедила 10.000 долари и започна сопствен бизнис

Shark Tank е хит реално шоу на американскиот ABC каде луѓето доаѓаат и ги презентираат своите идеи и производи на…
Козметичарка даде отказ за да може ГОЛА да чисти по куќи – таа денес вработува 15 девојки!
Кафе муабет

Козметичарка даде отказ за да може ГОЛА да чисти по куќи – таа денес вработува 15 девојки!

Кога една бизнисменка од Единбург реши да ја стартува фирмата за чистење, му даде потполно ново значење на стриптизот, пишува…
Зошто жените не зборуваат за тоа колку заработуваат – а би требало!
Нега и здравје

Зошто жените не зборуваат за тоа колку заработуваат – а би требало!

Има една епизода во „Сексот и градот“ во којашто, по раскинување на врската и дознавањето дека потрошила 40.000 $ за…
Пет совети на Ана Винтур за успешна кариера
Модни совети

Пет совети на Ана Винтур за успешна кариера

Уредничката на американското издание на модното списание Вог Ана Винтур одговараше на прашања од група млади луѓе кои се надеваат…
Back to top button