Берѓузар Корел

Турција во шоk: Дали љубовната приказна меѓу Шехерезад и Онур траеше само 1001 ноќ!?
Наши ѕвезди

Турција во шоk: Дали љубовната приказна меѓу Шехерезад и Онур траеше само 1001 ноќ!?

Актерката Берѓузар Корел, позната на нашите простори како Шехерезад од мега популарната турска серија „1001 ноќ“ во март доби второ…
Случајот ја вознемири јавноста: Шехерезад низ солзи моли за помош за болното бебе
Наши ѕвезди

Случајот ја вознемири јавноста: Шехерезад низ солзи моли за помош за болното бебе

Една од најпопуларните турски актерки, 38-годишната Берѓузар Корел, која публиката ја запамети по улогата на Шехезерезад, крена бура во јавноста…
Се породи преубавата Шехерезад, еве како изгледа 14 години по снимањето на култната серија
Наши ѕвезди

Се породи преубавата Шехерезад, еве како изгледа 14 години по снимањето на култната серија

Берѓузар Корел, која побликата ја засака поради нејзината улога во серијата „1001 ноќ“,  повторно стана мајка. Актерскиот пар Халит Ергенч…
Back to top button