бактерии

6 Моќни куќи билки: Тие го чистат воздухот, ги убиваат сите вируси и лошата енергија!
Нега и здравје

6 Моќни куќи билки: Тие го чистат воздухот, ги убиваат сите вируси и лошата енергија!

Дишете со полни бели дробови со помош на овие билки.   Некои растенија имаат моќ да ги избркаат сите вируси…
Сапунот има повеќе бактерии од тоалетната школка
BEAUTY

Сапунот има повеќе бактерии од тоалетната школка

Ти не си нормална – ваква беше реакцијата од мојот сопруг. Најавив дека ќе направам бактериолошки брисеви во нашиот дом,…
Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!
BEAUTY

Кога ќе слушнете што содржи карминот, повеќе нема да го користите!

Дали знаете што содржи кармин? Фото: Plexsll Ретко која жена размислува за состојките на производот за шминка бидејќи возбудено ги…
Прескокнувањето на појадокот може да ви предизвика еден многу непријатен проблем
BEAUTY

Прескокнувањето на појадокот може да ви предизвика еден многу непријатен проблем

Добро е познато дека појадокот е најважниот оброк во денот затоа што го поттикнува метаболизмот и на организмот му ја…
ЧЕТКАТА ЗА ЗАБИ МОЖЕ ДА ВИ ГО СПАСИ ЖИВОТ: Наслагите на забите се поврзани со малигни заболувања
Нега и здравје

ЧЕТКАТА ЗА ЗАБИ МОЖЕ ДА ВИ ГО СПАСИ ЖИВОТ: Наслагите на забите се поврзани со малигни заболувања

Американските научници пронашле врска помеѓу количината на наслаги на забите – создадени од бактерии преостанати од храната што ја јадеме…
Back to top button