архангел

Вртев: „Додека говориме на македонски јазик ќе не има и ќе не биде“
Наши ѕвезди

Вртев: „Додека говориме на македонски јазик ќе не има и ќе не биде“

Уште едно спектакуларно издание на Златната Бубамара на популарноста е зад нас.   На овогодинешната бубамара во присуство на многу…
Таа е света и го лечи целиот организам: Оваа билка ја открил Свети Архангел Михаил
LIFESTYLE

Таа е света и го лечи целиот организам: Оваа билка ја открил Свети Архангел Михаил

Според народните верувања Свети Архангел Михаил ја открил билката Ангелика. Оваа, билка за која во народната медицина се вели дека…
Денеска е Свети Архангел Гаврил – летен Архангел
LIFESTYLE

Денеска е Свети Архангел Гаврил – летен Архангел

Именден празнуваат: Гаврил, Габриела и др. Денеска е Свети Архангел Гаврил, во народот овој празник е познат и како летен…
Back to top button