Ареа

Еве како изгледа денес Ружица од групата „Ареа“ – ќе се изненадите, во вакво издание не сте ја виделе
Наши ѕвезди

Еве како изгледа денес Ружица од групата „Ареа“ – ќе се изненадите, во вакво издание не сте ја виделе

Македонската рок група „Ареа“ од Гостивар беше и остана вистински феномен на нашата музика сцена. Тие ја израдуваа скопската публика…
Пејачката објави сомнителна фотографија од небото -Што ли е ова?!
Наши ѕвезди

Пејачката објави сомнителна фотографија од небото -Што ли е ова?!

Пејачката Ружица Милошеска Брчиоска  од рок- составот „Ареа“ е еден  од најдобрите вокали на домашната сцена. Таа е активна на…
Back to top button