Андријана Јаневска

По докторатот, нашата пејачка покажа и како изгледа во костим за капење – и повторно сите ги изненади
Наши ѕвезди

По докторатот, нашата пејачка покажа и како изгледа во костим за капење – и повторно сите ги изненади

Повторно ги воодушеви сите Нашата позната пејачка Андријана Јаневска неодамна и официјално стана нашата најшколувана пејачка. Покрај занимавање со популарната…
Андријана Јаневска и Влатко Миладиноски заедно?! Пејачката не сте ја виделе во вакво издание
Наши ѕвезди

Андријана Јаневска и Влатко Миладиноски заедно?! Пејачката не сте ја виделе во вакво издание

Младиот фолк-пејач Влатко Миладиновски на својот профил сподели едно интересно видео што ги воодушеви сите. Имено, Влатко на својот профил…
Нашата позната пејачка објави фотографии од плажа – македонска убавина што остава без здив (фото)
Наши ѕвезди

Нашата позната пејачка објави фотографии од плажа – македонска убавина што остава без здив (фото)

Пејачката ги воодушеви сите со своите последни фотографии По напорниот период што имаше, Андријана Јаневска реши да ги спакува куферите…
Нашата позната пејачка стана доктор на науки – пристигнуваат честитки, Гино никогаш посреќен
Наши ѕвезди

Нашата позната пејачка стана доктор на науки – пристигнуваат честитки, Гино никогаш посреќен

Андријана Јаневска (42) стана доктор на науки Нашата популарна поп-пејачка и професорка по солфеж и соло пеење на Факултетот за…
Еве што објави една од нашите најпознати пејачки за Евровизија – напрви хаос со својот коментар
Наши ѕвезди

Еве што објави една од нашите најпознати пејачки за Евровизија – напрви хаос со својот коментар

Коментарот на нашата пејачка никого не остави рамнодушен Имено, Андријана Јаневска на својот Фејсбук профил напиша подолг коментар во врска…
Јаневска нема да ја препознаете во ова издание – еве што и порачуваат фановите и зошто ја обожаваат (фото)
Наши ѕвезди

Јаневска нема да ја препознаете во ова издание – еве што и порачуваат фановите и зошто ја обожаваат (фото)

Пејачката Андријана Јаневска реши да се релаксира во природа, а нејзината објава предизвика лавина од реакции. Имено, таа објави фотографија…
Back to top button