Андријана Петрушовска

Македонската Гранд ѕвезда прв пат искрено за својот здравствен проблем со кој се соочува (фото)
Наши ѕвезди

Македонската Гранд ѕвезда прв пат искрено за својот здравствен проблем со кој се соочува (фото)

Последнито настап на Андријана Петрушовска предизвика хаос во „Ѕвездите на Гранд“, посебно заради коментарот на Саша Поповиќ. Имено, Андријана тогаш…
Македонската Гранд ѕвезда ги скара Цеца и Поповиќ – пејачката шокирана од она што го направи тој
Наши ѕвезди

Македонската Гранд ѕвезда ги скара Цеца и Поповиќ – пејачката шокирана од она што го направи тој

Македонката и овој пат беше одлична Скопјанката Андријана Петрушовска растури и во овој круг од шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и…
Македонка со песна од Брена растури на сцената, но погледнете што ѝ направи Саша Поповиќ (видео)
Наши ѕвезди

Македонка со песна од Брена растури на сцената, но погледнете што ѝ направи Саша Поповиќ (видео)

Еве што вели Петрушовска за својот последен настап Андријана Петрушовска и покрај тоа што беше извонредна на сцената, на крај…
Нашата Гранд ѕвезда потполно го промени изгледот – непрепознатливо изгледа, како да е друга жена!
Наши ѕвезди

Нашата Гранд ѕвезда потполно го промени изгледот – непрепознатливо изгледа, како да е друга жена!

Непрепознатлива на прв поглед Пејачката Андријана Петрушовска се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ каде се натпреварува и во актуелната сезона.…
Еве како изгледа кога скопјанка ЌЕ ЈА ИСПЕЕ ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ охридски песни и ќе направи лом
Наши ѕвезди

Еве како изгледа кога скопјанка ЌЕ ЈА ИСПЕЕ ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ охридски песни и ќе направи лом

По настапот на Андријана Петрушовска во „Ѕвездите на Гранд“ следуваше жестока расправа помеѓу нејзиниот ментор и Марија Шерифовиќ. Имено, Марија…
Дали ПЕТРУШОВСКА се согласува со ШЕРИФОВИЌ за критиките за песната „Неваљала“?
Интервју

Дали ПЕТРУШОВСКА се согласува со ШЕРИФОВИЌ за критиките за песната „Неваљала“?

Нашата претставничка на „Ѕвездите на Гранд“ , Андријана Петрушовска, во овој круг настапи со песните „Лихнида кајче веслаше” од Ефто…
Жестока распрaвија во „Ѕвездите на Гранд“ заради убавата Македонка – Цеца беше виновна за сé?!
Наши ѕвезди

Жестока распрaвија во „Ѕвездите на Гранд“ заради убавата Македонка – Цеца беше виновна за сé?!

Дуел во „Ѕвездите на Гранд“ што предизвика жестока расправија Пејачката Андријана Петрушовска настапи во дуел со Вања Јованпвиќ, а резултатот…
Познатата Македонка „фатена“ во незгодно издание со колешката?! Ќе се изненадите од овие фотки
Наши ѕвезди

Познатата Македонка „фатена“ во незгодно издание со колешката?! Ќе се изненадите од овие фотки

Не стивнува интересот за младата Македонка, Андријана Петрушовска, која со својот глас и појава ги воодушеви сите во „Ѕвездите на…
Настапот на оваа Македонка во „Ѕвездите на Гранд“ што предизвика хаос и за кој и денес се зборува
Наши ѕвезди

Настапот на оваа Македонка во „Ѕвездите на Гранд“ што предизвика хаос и за кој и денес се зборува

Пејачката Андријана Петрушовска во „Ѕвездите на Гранд“ остави голем впечаток како кај жирито така и кај публиката. Оваа млада и…
Back to top button