алфа тв

Водителот на „Заспиј ако можеш“ со инспиративен статус кој ќе ве подзамисли
Наши ѕвезди

Водителот на „Заспиј ако можеш“ со инспиративен статус кој ќе ве подзамисли

Познатиот водител и новинар Драган Милосавјевиќ, ко-водител во емисијата „Заспиj ако можеш“ на Алфа ТВ, постојано објавува интересни, критички статуси,…
ЕМОЦИИ ДО ПЛАФОН: Министерот на колена, ОД ДУША, ја испеа оваа патриотска песна
Наши ѕвезди

ЕМОЦИИ ДО ПЛАФОН: Министерот на колена, ОД ДУША, ја испеа оваа патриотска песна

Министерот за естрада како што го нарекуваат славниот пејач Борче Наумовски беше дел од најновата епизода на популарната емисија „Везилка“…
Елена Марковска: „Оваа година човештвото доби една силна шлаканица за освестување“
Celebrity

Елена Марковска: „Оваа година човештвото доби една силна шлаканица за освестување“

Шармантна и секогаш професионална во својата работа. Веќе неколку години ја гледате на екраните на Телевизија Алфа, како уредник и…
„Со нетрпение го чекаме новиот член на семејството“
Celebrity

„Со нетрпение го чекаме новиот член на семејството“

Важи за една од најубавите телевизиски водителки во нашава земја. До скоро имавме можност да ја гледаме секое утро на…
„Горда ме прави задоволната насмевка на моето дете “
Celebrity

„Горда ме прави задоволната насмевка на моето дете “

  Од мали нозе ја гледаме на телевизиските екрани, симпатична, ведра и секогаш позитивна, водителката Ивана Илиевска, сега веќе Мангаровска…
Back to top button