актер

Бесценети мигови – испливаа фотографии од свадбата на Ванчо Петрушевски и неговата сопруга Лидија
Наши ѕвезди

Бесценети мигови – испливаа фотографии од свадбата на Ванчо Петрушевски и неговата сопруга Лидија

Со неговиот лик пораснаа генерации и генерации. Заедно со Ѓорѓи Колозов, Шенка Колозова, Гоце Тодоровски, Иван Кировски, Ванчо Петрушевски беше…
Се налути Игор Џамбазов: „Пет пати ме умревте“
Наши ѕвезди

Се налути Игор Џамбазов: „Пет пати ме умревте“

Џамбазов бесен на медиумите и шпекулациите кои се шират за него. Освен што мора да се максимално професионални, познатите личности…
Милош Биковиќ поради ВОЈНАТА, Русија-Украина, ја загуби улогата во „Белиот лотос“ од HBO
TV

Милош Биковиќ поради ВОЈНАТА, Русија-Украина, ја загуби улогата во „Белиот лотос“ од HBO

Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ, требаше да игра во третата сезона на популарната сесрија „Бел лотос“ на HBO,…
Замина во пензија еден од највеселите ликови на македонската сцена, актерот Раде Рогожаров!
Наши ѕвезди

Замина во пензија еден од највеселите ликови на македонската сцена, актерот Раде Рогожаров!

Пред неколку дена замина во пензија еден од најпознатите штипски, но и македонски актери, легендарниот Раде Рогожаров. Публиката низ годините…
Што прави шармантниот Македонец ДАВИД МУКА во Калифорнија?
Интервју

Што прави шармантниот Македонец ДАВИД МУКА во Калифорнија?

Уникатен,  инспиративен, посебен, како и секогаш со Давид Мука ништо не е обично, па така ни ова интервју.  Тимот на…
Славниот актер Гоце Тодоровски лежи во болница – Еве кој му беше во посета и го израдува со голем гест
TV

Славниот актер Гоце Тодоровски лежи во болница – Еве кој му беше во посета и го израдува со голем гест

Славниот актер Гоце Тодоросвки е дојаен на македоснкото глумиште. Македонските приказни и театарот,  но и филмот не би биле тоа…
Тешко е да создаваш хумор по големата општествена рана што ни се случи со Вања – комичарот Марјан Георгиевски
Наши ѕвезди

Тешко е да создаваш хумор по големата општествена рана што ни се случи со Вања – комичарот Марјан Георгиевски

Актерот Маријан Георгиевски од Битола, познат по стендапите кои го креваат расположението  беше гостин во поткастот кај Стефан Лазаров. Комичарот…
Васил Зафирчев скршен од болка, игуби важна личност: „Имаше очи исти како моите“
Наши ѕвезди

Васил Зафирчев скршен од болка, игуби важна личност: „Имаше очи исти како моите“

Зафирчев се збогуваше од својата тетка преку социјалните мрежи. Актерот Васил Зафирчев во својата богата кариера има остварено над 60…
ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ СО МЕТО ЈОВАНОВСКИ- Познатите со емотивни пораки за актерската легендa
Наши ѕвезди

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ СО МЕТО ЈОВАНОВСКИ- Познатите со емотивни пораки за актерската легендa

На 77 годишна возраст не напушти доајенот на македонското глумиште, актерот кој беше брилијантен на филмското платно, глумецот кој го…
Back to top button