актерка

Оваа позната дама не старее – македонската Шерон Стоун и на обична прошетка изгледа неверојатно
Наши ѕвезди

Оваа позната дама не старее – македонската Шерон Стоун и на обична прошетка изгледа неверојатно

Стојна изгледа фантастично и во осмата деценија. Ликот на актеркта Стојна Костовска буди чувство на спокој и топлина во душата,…
Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?
Интервју

Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Неодамна се сретнавме со актерката и водителка  на емисијата „Качамак“ Владанка Крстевски каде таа ни откри повеќе за својот приватен…
Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски
Интервју

Да се биде актер за мене е нешто едноставно, обично и дел од секојдневието -искрено со Владанка Крстевски

Владанка Крстевски од Куманово е една од новата генерација на талентирани, специфични и уникатни македонски актерки. Таа со нејзината фасцинантна…
Прекрасна фамилија: Исаура од „Преспав“ ја дотера ќеркичката (ФОТО)
Наши ѕвезди

Прекрасна фамилија: Исаура од „Преспав“ ја дотера ќеркичката (ФОТО)

Актерката Емра Куртишова- Стојанова е една од омилените актерки кај нас. Таа неодмана се реализираше како мајка, а очигледно нејзината…
Костадинка имаше тумор пред да почине, а овие големи трагедии ја следеа до крајот на животот (фото)
Наши ѕвезди

Костадинка имаше тумор пред да почине, а овие големи трагедии ја следеа до крајот на животот (фото)

Тажната вест ја потврди нејзиниот син Почина Костадинка Велковска, познатата хрватска театарска и ТВ актерка и пејачка со потекло од…
Добрила го има рецептот за долговечност – и на 96 години животот ѝ е песна
Наши ѕвезди

Добрила го има рецептот за долговечност – и на 96 години животот ѝ е песна

Добрила ја гази десетата деенија од животот, но изгледа минимум 30 години помлада. Многумина ја нарекуваат баба змеј, жената која…
Јелена од Драчево во издание во кое досега не ја имаме видено – рај за очите
Наши ѕвезди

Јелена од Драчево во издание во кое досега не ја имаме видено – рај за очите

Јелена никогаш нема објавено ваква фотографија. Актерката Јелена Јованова е една од најдобрите, но и најуспешни актерки во Македонија. ФОТО:…
Која е убавата актерка што ја игра ЈОВАНКА во турската серија „БАЛКАНСКА ПРИКАЗНА“?
TV

Која е убавата актерка што ја игра ЈОВАНКА во турската серија „БАЛКАНСКА ПРИКАЗНА“?

Убавата Турчинка Мерих Озтурк е актерката која ја игра улогата на Јованка во популарната серија „Балканска приказна“ која се прикажува…
Целосно природна – Весна Бејби покажа како изгледа без ниту грам шминка во шестата деценија
Наши ѕвезди

Целосно природна – Весна Бејби покажа како изгледа без ниту грам шминка во шестата деценија

Весна Бејби позираше без ниту грам шминка. Весна Перушевска, меѓу луѓето позната како под прекрарот Весна Бејби својата атерска кариера…
Back to top button