Аделина Тахири

Пејачката од Македонија одвај се спаси во Дубаи, па го „запали“ интернетот со своето разголено издание
Наши ѕвезди

Пејачката од Македонија одвај се спаси во Дубаи, па го „запали“ интернетот со своето разголено издание

Предизвика лавина од реакции со новите фотографии По шокантните фотки од невремето, пејачката од Македонија со албанско потекло повторно предизвика…
Пејачката од Македонија сведок на поплавата во Дубаи: Погледнете што доживеала
Наши ѕвезди

Пејачката од Македонија сведок на поплавата во Дубаи: Погледнете што доживеала

Возилото на Аделина поплавено до половина. За само неколку часа, поради силното невреме во Дубаи наврна дожд колку за година…
Нема луксуз и гламур – познатата пејачка од Македонија покажа каква домаќинка е
Наши ѕвезди

Нема луксуз и гламур – познатата пејачка од Македонија покажа каква домаќинка е

Овие работи ги прави секоја домаќинка, па така и Аделина. Аделина Тахири е позната албанска пејачка, родена во 1991 година…
Која од која поубава: Двете сестри од Скопје ќе ве остават без здив – цела плажа гледа во нив
Наши ѕвезди

Која од која поубава: Двете сестри од Скопје ќе ве остават без здив – цела плажа гледа во нив

Аделина и нејзината сестра уживат покрај море и оттаму споделија фотографија. Албанската пејачка Аделина Тахири по потекло е од Скопје,…
Back to top button