Австралија

Гавазова и вечерва си грмеше – направи спектакл во Австралија, овој детаљ сите го забележаа
Наши ѕвезди

Гавазова и вечерва си грмеше – направи спектакл во Австралија, овој детаљ сите го забележаа

Изгледаше како манекенка во овој фустан Македонската фолк-дива Сузана Гавазова моментално е на турнеја во Австралија заедно со членовите на…
Македонците од Австралија ова нема да и го заборават на Гавазова – се појави и направи џумбуш (видео)
Наши ѕвезди

Македонците од Австралија ова нема да и го заборават на Гавазова – се појави и направи џумбуш (видео)

Сите воодушевени од нејзиниот настап Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова имаше навистина бурен викенд, но тоа важи и за гостите што…
Ваква невеста не сте виделе – Гавазова ги изненади обожавателите, ова никој не го очекуваше
Наши ѕвезди

Ваква невеста не сте виделе – Гавазова ги изненади обожавателите, ова никој не го очекуваше

Нов спот на Сузана Гавазова Популарната македонска фолк-пејачка Сузана Гавазова отсекогаш знаела како да биде во центарот на вниманието –…
И покрај заканите за бојкот, Гавазова си „одлета“ за Австралија – еве кој и прави друштво во авионот
Наши ѕвезди

И покрај заканите за бојкот, Гавазова си „одлета“ за Австралија – еве кој и прави друштво во авионот

Пејачката објави дека започнува австралиската турнеја По големиот успех на нејзините последни два спота за новите песни „Далавера“ и „Тикток“…
Гавазова распали по оние што шират големо зло за неа – пејачката ова повеќе не може да го трпи! (видео)
Наши ѕвезди

Гавазова распали по оние што шират големо зло за неа – пејачката ова повеќе не може да го трпи! (видео)

Ова никој не го очекуваше! Нашата голема музичка фолк ѕвезда, Сузана Гавазова, наскоро заедно со групата „Молика“ ќе ја започнат…
Голема прослава во новиот дом на Татјана и Новица во Австралија – пејачката никогаш посреќна (фото)
Наши ѕвезди

Голема прослава во новиот дом на Татјана и Новица во Австралија – пејачката никогаш посреќна (фото)

Синот на пејачката Татјана Лазаревска и музичарот Новица Василевски го прослави својот 20-ти роденден. Гордата мама по тој повод се…
Back to top button