Реклама
Вести

Пред малку се огласија од австриската полиција за видеото на кое се верува дека е Данка Илиќ

Реклама

Полицијата верува дека на видеото најверојатно се работи за малата Данка

Австриската полиција се огласи за видеото снимено на трамвајската станица во Виена, на кое се верува дека ја покажува малата Данка Илиќ, која исчезна во близина на Бор на 26 март, пренесе Телеграф.

Австриската полиција соопшти дека голема е веројатноста исчезнатото девојче да е на видеото.

Маркетинг

„Откако роднините на исчезнатото девојче ги погледнале сликите, претпоставуваат дека многу веројатно се работи за исчезнатото девојче од Србија. Виенската полиција по наредба на јавното обвинителство бара апсење на двете жени на видеото“, стои во нивното соопштение.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button