Реклама
Вести

OДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ СКЕНИРААТ ФИСКАЛНИ: Лимитот за поврат на ДДВ се зголемува

Реклама

Граѓаните ќе добијат повеќе пари од скенирањето сметки. Повратот од Мој ДДВ ќе се зголеми на 3.000 денари за едно тримесечие.

Ова го најави лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешниот настан на партијата во Штип.

Маркетинг

Сумата за поврат од Мој ДДВ ќе се зголеми на 3000 денари, најави лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски на синоќешниот настан на партијата во Штип.

– Добра вест за луѓето во Македонија што скенираат фискални сметки. Сумата за поврат на ДДВ преку проектот Мој ДДВ ќе се зголеми на 3.000 денари за едно тримесечие, кажа Димитар Ковачевски.

Маркетинг

Оваа мерка е со цел да се намали сивата економија.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button