Реклама
Вести

MИСИЦА ПОЧИНА НА 24 ГОДИНИ По операцијата не се разбудила од анестезија!

Реклама

Беше опериранa во понеделникот

Венецуелскиот модел Вилевис Брито доживеа срцев удар и почина откако во понеделникот беше подложенa на операција на лицето во болница во Каракас.

Иако операцијата била успешна, подоцна дошло до компликации, пишува Дејли Мејл.

Маркетинг

– Направена е операција на вилицата поради истрошеност во максилофацијалната област и мала грутка која и се формирала на усната. Тоа не го направила за да го промени изгледот, туку за своето здравје – изјавила за „Ел Питазо“ девојка која заедно со Вилевис во 2023 година учествувала на настан, но не сакала да се спомене нејзиното име.

Дека младата жена не барала естетска процедура, туку да реши здравствен проблем потврдил и мажот кој на социјалните мрежи се претставил како брат на починатата девојка.

Маркетинг
инстаграм

Максилофацијалната хирургија е стоматолошка специјалност која вклучува третман на повреди на устата, забите и вилицата.

– Таа ми е сестра и не направи естетска операција. Го исцедиле апсцесот и ја ставиле под анестезија. За жал, таа никогаш не се разбуди и почина од срцев удар… Фокусирајте се на позитивни коментари, а не на судови кои никој не ги побарал – напишал овој човек.

Вилевис Брито емигрирала во Аргентина пред неколку години и студира социјална комуникација на „Interamerican Open University“ во Буенос Аирес.

Работела како водител за А24, аргентински кабелски канал за вести и Америка Тукуман, нејзината сестринска станица.

скриншот

Брито беше второпласирана на изборот за Мис на Венецуела на светот 2021 година што се одржа во Буенос Аирес, за кралици на убавина мигранти кои ја напуштија некогашната нација богата со нафта и се населиле во Аргентина.

Таа се врати во родната земја и во 2023 година ја освои титулата кралица на спортовите на Ла Гуаир, нејзиниот роден град.

Во слободното време, Брито често волонтира во фондацијата Симон Ла Гуаира.

– Никој не замислува дека животот на некој млада, полна со живот и толку среќна ќеи се искомплицира на овој начин – изјави вработената во фондацијата под услов да остане анонимна.

-Затоа толку многу боли. Секогаш ќе ја паметиме Вил, по односот кон оние околу неа, по внатрешната убавина, а не по круните што ги освои – додаде тој.

Телото на младата Брито беше погребано во средата.

– Се простивме од нашата сакана Вилевис, млада жена која ќе остане запаметена по нејзината харизма, нејзината насмевка и подготвеноста да подарува љубов и да им помогне на оние на кои им е најпотребна – изјави гувернерот на Ла Гуаира, Хозе Теран на Инстаграм.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button