Реклама
Вести

KOБНИ 7 МИНУТИ! Данка Илиќ е убиена веднаш откако мајка и го пријавила исчезнувањето!

Реклама

Ивана Илиќ, мајката на малата Данка (2) на 26 март во 13 часот и 45 минути пријавила исчезнување на својата ќерка, а трагедијата се случила по само седум минути.

Потрагата по Данка Илиќ (2) завршила трагично, бидејќи двајца мажи признале дека го убиле девојчето.

Две лица за уапсени поради убиството на двегодишното девојче Данка Илиќ, објави српскиот претседател Александар Вучиќ. Судбината на девојчето од Бор беше непозната откако таа исчезна пред десетина дена, а случајот стана главна тема во целиот регион.

Маркетинг

Вучиќ кажа дека овие две лица признале дека ја убиле Данка.

„Имам лоши вести за ова дете, за нашата Данка од Бор. Полицијата уапси две лица кои го извршиле убиството на Данка и колку што сфатив, тие го признале злосторството. Тие ја водат полицијата до местото каде што го фрлиле телото“, изјави Вучиќ на прес-конференција.

Маркетинг

Потрагата по Данка се протегна сѐ до Виена, откако се појавија информации дека таа била видена таму, што потоа беше демантирано од австриската полиција.

Данка Илиќ исчезна на 26 март во населбата Бањско Поле кај Бор, по што уследи масовна потрага која донесе малку резултати.

Убиството го извршиле двајца вработени во Јавното комунално претпријатие „Водовод“ од Бор, С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот, јавува atvbl.rs.

– С.Ј. е осомничен дека со службеното возило „Фиат панда“ на улицата „Радомир Путника“ удрил во пешак, двегодишната Данка Илиќ и ја убил. Заедно со колега од Д.Д., телото на убиената Данка го ставиле во багажникот на возилото, по што се упатиле кон дива депонија на „Старобањски пут“ кај Бор, каде што телото го исфрлиле на десната страна од патот. – вели извор близок до истрагата.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button