Реклама
Вести

„ЏАБЕ ЈА БАРАМЕ, КИДНАПИРАНА Е!“ Убиецот на Данка Илиќ цело време ги повторувал овие зборови!

Реклама

Колега на убиецот на Данка откри што правел при потрагата по девојчето.

Срѓан Јанковиќ (50) и Дејан Драгијевиќ (50) признале дека на 26 март со автомобил ја удриле малата Данка Илиќ (2) во Бањско поле, ја задавиле и ја фрлиле на блиската депонија, а нивниот пријател и колега вели дека Дејан се однесувал сосема нормално и дека дури имал своја теорија за тоа што се случило со девојчето.

-Кога го снема девојчето, сите колеги од работа се потресоа, некако мислиш, мало е детето, каде можеше да отиде. Ги познавам родителите на Данка и ми беше тешко поради нив, но никогаш не можев да замислам дека моите колеги направиле такво нешто – рече соговорникот на Курир и додаде дека осомничените ги познава со години.

Маркетинг

– Неколкумина од нас се вклучивме во потрагата по исчезнатото девојче, сега кога се сеќавам, Дејан во тие денови додека ја баравме рече дека девојчето сигурно е киднапирана и дека џабе ја баравме во Бањско поле. Цело време изгледаше смирено. На почетокот сите имавме теории на заговор каде е девојчето и што се случило со неа, но во моментот кога беа уапсени Дејан и Срѓан, се смрзнавме. Замислете, Дејан учествувал во потрагата, а знаел што и направил. Треба да му се откине срцето, срам да му е.

Маркетинг

Како што додаде, никогаш не можел да се посомнева дека Дејан и Срѓан направиле такво нешто, бидејќи цело време оделе нормално на работа.

– Работевме заедно во тие денови откако детето исчезна, ништо не укажуваше дека тие учествувале во злосторството. Знаеа да испијат неколку чаши алкохол, но тоа беше стандардно, знам дека колегата му кажа на Дејан дека не е добро да пие толку бидејќи лани едвај преживеа, имаше срцев удар – вели тој и додава:

– На работа бил и Далибор, брат на осомничениот Дејан Драгијевиќ, уапсен за соучесништво во тешко убиство. Но, забележав дека се однесува чудно, особено кога беше уапсен неговиот брат Дејан.

Некако почна да пие повеќе, гледаше во една точка, се чинеше како да е отсутен. Мислев не му е лесно, брат му убил дете, а кога слушнав дека и тој е уапсен за помагање, се шокирав. Немам зборови, ако се виновни треба да бидат застрелани.

Како што рече тој, го познава и Срѓан, кој, според него, пред две години почнал да се однесува чудно, а наводно знаел да оди во кафуле каде што имало млади луѓе, да ги гледа и да пие. Како што додаде нашиот извор, тие се пошегувале со него дека бара нова девојка бидејќи тогаш се разведувал со сопругата.

– Како и сите колеги кои беа блиски со Дејан, Срѓан и Далибор, отидов во полиција на информативен разговор. Откако бевме испрашани, ни дозволија да си одиме дома. Не прашаа како се однесувале од тој ден на 26 март, дали некому нешто му кажале.

Полицијата си ја работи работата, јас не се исплашив, но тоа што го направија за мене е страшно и сега се прават паметни и се потсмеваат со оние луѓе кои го бараат телото на девојката на 100 локации – рече соговорникот на споменатиот портал.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button