Реклама
Хороскоп

ЌЕ ВИ ЛЕГНАТ ПАРИ НА СМЕТКИТЕ: Еве кој ќе се израдува до 18 мај!

Реклама

Сонцето, Венера, Уран и Јупитер се во Бик, а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па планетите во одредени знаци ќе бидат поповолни за пари од другите.

Нагласениот знак Бик ги фаворизира сите знаци кога се во прашање парите, па затоа треба да го искористите влијанието на Јупитер од овој знак до 26 мај за да ја подобрите вашата парична ситуација.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до 18 мај, меѓу нив се и знаците како: Овен, Бик, Јарец и Стрелец.

МаркетингОВЕН

Пред вас е уште една успешна недела за пари. Парите се лепат за вас, па покрај пари ќе добиете и вредни подароци.

Маркетинг

БИК

Множеството планети во вашиот знак ви дава одлични можности на сите полиња од животот. Моментално сте еден од најмоќните знаци на Зодијакот, па ќе имате и многу пари.

ЈАРЕЦ

Со помош на креативна енергија и уникатни идеи, можете да заработите пари на основа на големи проекти.

СТРЕЛЕЦ

Добрите аспекти на Сатурн се пресудни за да ги добиете парите што сте ги заработиле со напорна работа. Тоа може да биде работа што ја работите од дома, како и дополнителен проект со скратено работно време.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Риби.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button