Реклама
Хороскоп

ЌЕ ВИ ЛЕГНАТ ПАРИ НА СМЕТКИТЕ: Еве кој ќе се израдува до 3 мај!

Реклама

Венера, планетата на љубовта и парите, влегува во Бик на 29 април, а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па одредени знаци ќе имаат поголема финансиска среќа од другите.

Венера, која ги симболизира и парите и подароците, влегува во Бик каде најдобро се чувствува, па многу знаци ќе имаат шанса да ја подобрат финансиската состојба до 23 мај.

Ако се прашувате кој ќе има пари до 3 мај, меѓу нив се и знаците како Бик, Овен, Риби и Јарец.

Маркетинг

БИК

Маркетинг

Венера влегува во вашиот знак и носи многу подароци и пари. Парите ќе ви се лепат во наредниот период и треба да ги искористите.

ОВЕН

Венера и Сонцето во втората куќа ви носат одличен период за пари. Ќе имате можност да склучите ново деловно партнерство, кое финансиски ќе ви се исплати.

pexels

РИБИ

Марс во втората куќа ви носи постабилен период за пари. Тоа значи дека подобро ќе ги распределите парите што ги имате, и ќе успеете да го надоместите изгубеното.

ЈАРЕЦ

Пред вас е период во кој можете да заработите на нешто што досега ви било хоби. Исто така, претстојниот период може да ви донесе покреативна работа и подобра заработка.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Стрелец.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button