Реклама
Хороскоп

ЌЕ ВИ ЛЕГНАТ ПАРИ НА СМЕТКИТЕ: Еве кој ќе се израдува до 13 април!

Реклама

Со приближувањето на затемнувањето на Сонцето и младата месечина во Овен (8 април), играме уште ѕвезден рулет, па одредени хороскопски знаци ќе имаат подобра среќа кога се парите во прашање.

Ретроградниот Меркур силно удира и со тоа темпо ќе продолжи до 25-ти април, па затоа е важно да не позајмувате пари, како и да внимавате при потпишувањето на важни договори.

Доколку се прашувате кој ќе има пари до 13 април, меѓу нив се и знаците како: Овен, Риби, Девица и Јарец.

Маркетинг
илустрација

ОВЕН

Венера во вашиот знак ви носи вредни подароци и недела во која не можете да останете без пари. Сепак, затемнувањето на Сонцето во вашиот знак на 8 април може да ве натера да направите непромислени инвестиции.

Маркетинг

РИБИ

Сонцето и Венера во Овен ви носат помала парична добивка од два извора. Значи, можете да очекувате прилив на пари.

ДЕВИЦА

Можно е да слушнете за наследство. Сепак, може да има доцнење во имплементацијата, но сигурно ќе се постави прашањето за некои вредности.

фото илустрација

ЈАРЕЦ

Плутон во Водолија ви носи големи профити, односно вашите планови сигурно ќе бидат корисни во иднина. Уран во Бик укажува на тоа дека можете да ризикувате и да профитирате.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри и да има среќа е Шкорпија.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button