Реклама
Вести

Ја нападнал сопругата, таа го претепала и го исфрлила пред болница

Реклама

Мажот кој утринава беше пронајден со повреди по целото тело на влезот во Здравствениот дом во Градишка, Босна, бил претепан од сопругата, која била приведена на распит во полиција, јавуваат медиумите.

Неофицијално се дознава дека претходно во полиција било пријавено семејно насилство, односно дека 49-годишен маж ја нападнал сопругата. Некое време подоцна, осомничениот насилник стана жртва.

Првите резултати од истрагата укажуваат дека тој прво ја нападнал сопругата, а таа му возвратила. Му нанела повеќе повреди, а потоа го однела до влезот на Здравствениот дом и го исфрлила од возилото. Таму го пронашол портир кој пријавил се во полиција. Му била укажана помош во градската болница, а по телото наводно имал рани од нож.

Маркетинг

„Претепаниот одбил да соработува со истражните органи, но оперативната работа покажала дека повредите му ги нанела сопругата. Таа е приведена и случајот во моментов е оквалификуван како семејно насилство“, вели извор близок до истрагата.

Маркетинг

Од ОЈО Градишка за АТВ потврдија дека случајот е пријавен и дека се води истрага за расветлување на сите околности на овој настан.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button