Реклама
Вести

Убијците на Данка Илиќ ги издаде видеото од Виена – Си рекоа еден на друг „Дали го виде ова во Виена, се извлековме“!

Реклама

Срѓан Јанковиќ од село Лука и Дејан Драгијевиќ од село Злот се осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), по која половина Европа бараше десет дена!

Тие двајцата на 26 март, според сопственото признание, ја убиле малата Данка. Прво ја удриле со автомобил, а потоа еден од нив излегол од возилото и со голи раце го задавил детето кое лежело на патот и плачело.

Според последните информации, многу брзо по исчезнувањето на малата Данка Илиќ, двајцата биле приведени и сослушани. Тие во полиција тврдеа дека немаат никаква врска со исчезнувањето на девојчето.

Маркетинг

Но, тие беа многу сомнителни на полицијата и затоа полицијата и пожарникарите ги пребаруваа депониите, убедени дека ќе го најдат телото што го закопале.

Клучниот момент беше објавувањето на видеото од Виена, кога си рекоа „Дали го виде ова во Виена, се извлековме“, откри истрагата.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button