Реклама
Вести

Тажен ден за македонската естрада: Колегите во шок, изгубивме врвен музичар

Реклама

Неговата дарба за препознавање на сите музички стилови му беше специјалност.

Симеон Атанасов, едно од 47-те деца кои кралицата на ромската песна Есма Теодосиевска ги одгледа и кој ѝ беше менаџер до крајот на нејзиниот живот, сподели тажна вест на социјалните мрежи.

Маркетинг

„Изгубивме врвен уметник, инструменталист. Неговата дарба за препознавање на сите музички стилови му беше специјалност. Упатувам искрено сочувство до семејството на нашиот Бубе Кинг, така милуваше да го викаме“, напиша Атанасов.

Маркетинг

Бубе Кинг во неговата плодна кариера оствари бројни соработки, меѓу кои е и оваа со познатата пејачка и водителка Вики Среброва.

Бог да го прости, нека почива во мир.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button