Реклама
LIFESTYLEВести

Тага до небо! Ненадејно почина познатиот актер, два дена пред својот роденден!

Реклама

Ѕвездата на „Општа болница“ Били Милер почина на 44-годишна возраст.

Актерот Били Милер почина на 15 септември, само два дена пред неговиот 44-ти роденден.

Кој беше Били Милер?

Маркетинг

Роден во Тулса и израснат во Гранд Прери, Тексас, Били Милер си изгради име во актерската област. Како дете, тој бил поврзан со Тексас шкотската болница за деца, а подоцна станал нејзин добротвор.

Маркетинг

Фото: Принтскрин

Откако доби диплома за комуникации на Универзитетот во Тексас во Остин, Милер се впушти во градот на соништата, Лос Анџелес. Таму, тој се занимаваше со реклами пред да остави свој белег во сапунските опери, особено како Ричи Новак во „Сите мои деца“ и Били Абот во „Младите и немирните“.

Определување на кариерата

Патувањето на Милер до ѕвезда беше доказ за неговата истрајност и страст. Почнувајќи со реклами за брендови како The Sims, Pizza Hut и JCPenney, тој брзо премина во помесни улоги.

Неговото портретирање како Ричи Новак во „Сите мои деца“ го запозна со широко распространето признание.

Сепак, неговата улога како Били Абот во „Младите и немирните“ ја зацврсти неговата позиција во секторот за забава. Неговиот исклучителен настап во серијата беше препознаен со наградата Еми во 2018 година.

Фото: Принтскрин

Веста за ненадејната смрт на Милер на 15 септември 2023 година, на само 43 години, испрати шок низ филмската индустрија и меѓу неговата огромна база на обожаватели.

Како потресен потсетник за минливата природа на животот, тој требаше да го прослави својот 44-ти роденден само два дена подоцна. Неговото ненавремено смрт беше потврдено од The ​​Belmont, установа во Лос Анџелес во која тој беше косопственик.

Фото: Принтскрин

Ненадејното заминување на Милер, во комбинација со недостапноста на одредена причина, ги поттикна шпекулациите. Фановите се борат со неизвесноста, барајќи одговори. Додека некои теоретизираат несреќа или болест, други претпоставуваат дека има повеќе отколку што изгледа.

 

Фото: Принтскрин

Причината за смртта се уште не е позната, а веста ја сподели новинарот Мајкл Ферман.

Неговата смрт ја потврдиле и работниците на ресторанот Белмонт, каде актерот бил косопственик.

Актерот беше ѕвезда на серијата „Општа болница“, која инаку е најдолготрајната забавна програма во историјата на мрежата ABC, а неговиот успех го докажуваат и трите награди Еми кои ги освои.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button