Таа е сакана сопруга и мајка, но и една од најубавите и најзгодните ПРЕЗЕНТЕРКИ во цела Македонија, па и пошироко (фото)

Македонската презентерка на временска прогноза позираше во костим за капење и уште еднаш покажа зошто е една од најзгодните жени на јавната сцена.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Наташа Алексоска долги години е дел од телевизиската сцена и е една најдобрите во презентерки на временска прогноза.

Шармантната водителка својата кариера ја започна пред повеќе од една деценија во МТВ, каде ги водеше добро познатите детско-образовни емисии и програми како „Зимско-рекреативната програма“, „Ѕвон“, „Пулсирања“…

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Освен што е успешна во кариерата, Наташа е и сопруга и мајка.

Таа долги години е во брак со спортскиот новинар Роберт. Плод на нивната љубов е нивната ќерка Луна.

Тие важат за складно семејство и секој слободен момент се трудат да го поминат еден со друг.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Наташа, Роберт и Луна често патуваат на разни дестинациии и уживаат во времето поминато заеднички.

Инаку водителката секогаш се труди да изгледа беспрекорно.

Таа остава впечаток на одмерена жена, која вложува многу труд, но и љубов во својата работа, па токму затоа ја работи со леснотија.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Наташа најчесто е закопчана „до грло“ кога на гледачите им ја соопштува прогнозата за времето, но на социјалните мрежи може да се најдат и фотографии на кои нејзината женственост целосно доаѓа до израз.

Наташа не е многу активна на социјалните мрежи, но понекогаш знае да сподели семејни фотографии.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Овој пат таа изненади со фотографии од летниот одмор во Турција.

На нив таа позира во летни фустанчиња кои одлично ја истакнуваат нејзината витка фигура, но и во костим за капење, па нејзините следбеници ги воодушеви со изгледот.

Мора да се признае дека Наташа изгледа прекрасно и може да се пофали линија на која може да ѝ позавидат и помладите девојки.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Нејзиниот сопруг исто така сподели фотографии од одморот, на кои се гледа и нивната ќерка Луна, која деифинитивно ја наследила убавината од мама.

Во опис на фотографиите тој напиша:

„Со татко Луна ужива во исти нешта, со мајка трпи сонце за убав тен”.

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

Фото: Фејсбук / Наташа Алексоска

 

(Visited 550 times, 1 visits today)