Реклама
Вести

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА – ПОЧИНА МЛАДАТА ПЕЈАЧКА Загина во тешка сообраќајна несреќа

Реклама

Се уште се утврдува точната причина за несреќата

Француската пејачка и Тиктокерка Анаис Робин (21) загина во саботата на 23 март во тешка сообраќајна несреќа.

Ова го објави нејзината издавачка куќа Gabs & Jo. Ознака на Инстаграм:

Маркетинг

– Со длабока тага ја објавуваме веста за смртта на нашата уметница Анаис Робин, што се случи во саботата вечерта во сообраќајна несреќа во северна Франција.


Анаис Робин принтскрин

Маркетинг

Според медиумите, пејачката возела кога нејзиното возило излетало од патот и удрило во дрво. Таа почина на местото на несреќата што се случи на автопатот М491 во близина на Лил во Франција. Се уште се утврдува точната причина.

Се прости и семејството на пејачката:

“Анаис беше длабоко сакана и негувана од сите кои ја имаа привилегијата да ја познаваат. Почивај во мир, Анаис. Ќе останеш во нашите срца засекогаш.”

Многу фанови изразија сочуство под објавата. Еден напишал: „Мое најдлабоко сочувство. Нека почива во мир. Нема да ја заборавам твојата радост во животот моја убава“.


Анаис Робин принтскрин

Друг напиша: „Не можам да верувам, те молам кажи ми дека е лага“.

Додека еден обожавател коментираше: „Таа беше само дете. Ова се страшни вести“.

Анаис Робин имаше повеќе од 500.000 следбеници на TikTok. Повеќе од 160.000 обожаватели ги следеа нејзините објави на Инстаграм. Минатото лето, таа ја објави песната „Un Autre2 (германски: „Another One“) на нејзиниот канал на YouTube (скоро 80.000 следбеници). Поп песната веќе има повеќе од 2,2 милиони прегледи на видеото. Таа често ја споделуваше сцената со нејзиниот брат близнак Елиот , пренесува Билд.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button