Реклама
Вести

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Познат музичар застрелан веднаш по настапот

Реклама

По инцидентот итно бил пренесен во болница, каде што починал

Познатиот рапер Крис Кинг (32) бил застрелан веднаш по настапот, по што починал.

Тој бил смртно ранет во саботата околу 02:30 часот додека бил во уличка со пријателите, соопшти полицијата.

Маркетинг

По инцидентот, Крис бил итно пренесен во медицинскиот центар на Универзитетот Вандербилт, каде што им подлегнал на повредите.

Маркетинг

Од него се простија бројни рапери и познати личности, меѓу кои и Џастин Бибер.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button