Реклама
Вести

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Момче (17) почина на фолкорна проба

Реклама

Прњавор го потресе веста за смртта на момчето Давид Петровиќ (17).

На момчето му се слошило синоќа на фолклорна проба, јавува Српскаинфо.

Била повикана брза помош, но и покрај сите напори на медицинските работници, Дaвид починал од срцев удар.

Маркетинг

Давид имал мајка, татко и двајца браќа.

Маркетинг

Бил ученик во второ одделение во Прњаворската гимназија.

– Утрово нашиот Град, нашето училиште и сите ние, студенти и професори, бевме потресени од веста за смртта на нашиот ученик Давид Петровиќ. Сакаме да изразиме најдлабоко и искрено сочувство до семејството и сите кои го сакаа. Патувај, синооко момче, насмевни им се на ѕвездите – напишале пријателите на училишната страница.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button