Реклама
Вести

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ВЕШТАЧЕЊЕТО НА ТЕЛЕФОНОТ НА МАЈКАТА НА ДАНКА Еве што направила на денот кога исчезнала нејзината ќерка

Реклама

Мобилниот телефон на мајката на Данка Илиќ бил испратен на вештачење откако девојчето исчезнало.

Неофицијалните податоци говорат дека мајката избришала многу пораки и повици ден пред и на денот на исчезнувањето на Данка.

Според неофицијални сознанија од истрагата, вештачењето на мобилниот телефон на Ивана Илиќ покажало дека се избришани многу пораки и податоци за повици, пишува Информер.

Маркетинг

– На ден пред исчезнувањето и на денот на исчезнувањето на Данка Илиќ, многу пораки и повици се избришани од телефонот. Ова го утврдиле инспекторите за високотехнолошки криминал. Пораките и повиците може да се избришат од телефонот, но да останат во базата на податоци – рекол изворот.

Како што се дознава српски Ало, пред исчезнувањето на Данка Илиќ, мајката три пати го фотографирала детето од различни агли.

Маркетинг

Во меѓувреме, две специјалистички тима од Белград и Нови Сад за спасување од урнатини, од Одделението за вонредни состојби на МВР, синоќа пристигнале во Бањско Поље кај Бор и рано утринава започнале детално пребарување на просторот околу куќата од пред која во вторникот исчезна двегодишната Данка.

Екипите ги сочинуваат 18 пожарникари-спасувачи со 5 теренски возила и едно куче спасител, соопшти денеска српското МВР. „Новости“ пренесува и дека полицијата во моментов ги претресува околните куќи во непосредна близина на местото каде исчезна Данка.

Полицијата во текот на ноќта дежурала и во куќата каде исчезнала девојчето.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button