Реклама
Вести

СРЃАН И ДЕЈАН ЈА УБИЛЕ МАЛАТА ДАНКА! Се огласија од семејството на еден од нив: Му се молам на Бога да не стои зад ова

Реклама

Срѓан Јанковиќ од село Лука и Дејан Драгијевиќ од село Злот се осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), по која половина Европа бараше десет дена!

Јанковиќ е осомничен дека управувал службено возило ЈКП Водовод во моментот кога наводно удрил во двегодишно девојче на Бањска пут, додека со него бил Драгијевиќ.

Проговори и братот на Дејан, Далибор кој е во шок.

Маркетинг

– Брат ми од вчера е во полиција. Го извадија од дома, но ништо не знам, никој ништо не ни кажува! Се надевам и се молам на Бога да не стои зад ова. Чекаме информации – рече братот.

Дејан и Срѓан се колеги и се истражуваат околностите под кои се случило се.

Маркетинг

-Дејан не е женет, никогаш не правел големи проблеми, но се знае дека сака да пие. Никогаш не мислевме дека ќе биде способен за вакво нешто.

Според соседите, Срѓан е разведен и долго време е вработен во Водовод.

„ Се разведе пред околу една година, има син и снаа, а имаат и мало девојче. Има внука, не знам како можеше да му текне такво нешто, се надевам дека не е вистина“, раскажува сосед на Лука.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button