Реклама
Вести

Србија тагува – почина познатиот актер

Реклама

Оваа недела почина Ранко Ковачевиќ, познат српски театарски, ТВ и филмски актер, а денеска беше погребан на Новите гробишта во Белград.

Ранко почина пред неколку дена на 90-годишна возраст, а неговата кариера ја одбележаа епизодни ликови. Роден е во 1934 година во Соколац, а починал во Белград.

принтскрин

Ранко еднаш се осврна на својата кариера.

Маркетинг

– Одамна сум во пензија и веќе сум, да ви кажам право, заборавен. Отидов таму, направивме една проба, една снимка и веднаш снимавме. Сите беа воодушевени, се беше совршено – изјави тој.

– Често менував театри, одев од еден во друг. Добро беше и што нашата генерација актери направи многу филмски копродукции. Работевме со Англичаните, Германците, Италијанците… тоа секогаш добро ќе ни дојде бидејќи платите на актерите секогаш беа ниски – заклучи тогаш Ковачевиќ.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button