Реклама
Вести

СО ПОЛНА БРЗИНА НАЛЕТАЛЕ НА ДАНКА И ЈА УБИЛЕ НА ЛИЦЕ МЕСТО! Откриена страшната вистина за убиството на девојчето

Реклама

Работниците на ЈКП Водовод од Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот возеле со голема брзина кога налетале на двегодишното девојче Данка Илиќ, девојчето за кое цела од Србија трагаше 10 дена.

Оваа информација ја откри главниот уредник на Информер, Драган Ј.Вучиќевиќ.

– Утрово први објавивме што се случува и што се подготвува, дека е пронајден автомобил со траги од крв. Првата индикација дека тоа би можело да се случи е од форензичката анализа на автомобилот. Сите автомобили кои беа забележани на камерите кај Бањско поле се одземени и врз нив е направена форензичка анализа. Меѓу нив беше и овој службен автомобил на Водовод.

Маркетинг

Работниците кои го возеле со несоодветна брзина удриле во девојчето. Со полна брзина налетале на неа и ја убиле на лице место. Наместо да се обидат да помогнат и да повикаат полиција, тие ја ставиле во багажникот и ја однеле на буниште. Ја фрлија таму. Прво го закопаа со ѓубре за да не се забележи, а потоа отидоа и го исчистија автомобилот за да ги отстранат трагите од крв – изјави Вучиќевиќ.

Маркетинг

Како што открил, на прв поглед не била пронајдена крв.

-Траги од крв се откриени само со форензичка анализа. Утврдено е дека крвта е на малата Данка. Полицијата уште од почетокот имаше индиции дека се случило вакво нешто. Овие убијци се вратиле во депонијата и го закопувале телото на девојчето. Страшно злосторство, со предумисла.

Доказите во оваа истрага полицијата ги добила преку форензичка анализа на траги од крв. Веднаш штом откриле дека крвта најверојатно е на Данка, работниците биле уапсени и ставени на полиграф. Едниот го потпишал признанието, другиот не. Најстрого ќе бидат казнети – рече Вучиќевиќ.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button