Реклама
Вести

Се разведува Џенан Лончаревиќ: По 25 години љубов дојде крајот!

Реклама

Џенан Лончаревиќ се разведува

Џенан Лончаревиќ одлучил да стави точка на бракот, пренесуваат локалните медиуми.

Тој по долги години поминати заедно се разведува од сопругата Смира.

Маркетинг

Сопругата на Џенан Лончаревиќ, пејачот го запознала пред тој да стане голема музичка ѕвезда, а кон крајот на 90-тите се омажила за него.

Маркетинг

Со неа има две деца, но никогаш не ја претставил на пошироката јавност.

На прашањето зошто никогаш не зборува за својот приватен живот, Џенан рече:

– Бидејќи е приватно, луѓето треба да се интересираат за мојата музика и така треба да остане.

Неговата кариера трае повеќе од една и пол деценија. Во 2006 година започнува да настапува по белградските клубови каде брзо се стекнува со статус на музичар кој создава одлична атмосфера.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button