Реклама
Вести

СЕ ВРАЌА ЗИМАТА – еве кога се очекува студ и снег на Балканот

Реклама

Има интересна ситуација на нумеричките модели од денес, а тоа е дека веќе на нумеричките модели се црта враќање на зимата и на студеното време, како и на снегот на повеќе места во Европа и на Балканот од следниот викенд, вели метеорологот Славчо Попоски.

„Се црта спуштање на студен воздух од север, што значи дека температурите значително би опаднале и би биле минусни на повеќе места, особено во утринските и ноќните часови, со што се очекува и појава на мраз.

Маркетинг

Секако со ова очекуваме и снег понекаде и на помала надморска височина, додека Скијачките центри и останатите планини би добиле нешто повеќе снег.

Секако ова е многу неофицијално, но сепак вреди да се објави во јавноста и да се спомне. Нормално ние континуирано ќе ја следиме состојбата на нумеричките модели и постојано ќе информираме“, објави Попоски.

Маркетинг
Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button